- Jacek Łośko
- Odsłony: 144
Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody oraz świetlica szkolna zapraszają uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie.
Regulamin:
Główne cele:
![]()
20 marca powitaliśmy w naszej szkole nową porę roku - kalendarzową wiosnę.
Najpierw odbyła się prezentacja samodzielnie napisanych wierszy. Zaprezentowali je zarówno starsi, jak i młodsi. Wykazali się oni niezwykłym talentem poetyckim i przedstawili w swoich utworach piękno wiosennej przyrody.
Wszystkie wiersze można podziwiać na tablicy przy wejściu do szkoły.
Następnie odbył się pokaz mody wiosennej, w którym dzieci zaprezentowały kolorowe stroje wykonane z ekologicznych i naturalnych materiałów. Nie zabrakło wśród nich wielu bajkowych postaci. Tutaj również mieliśmy przedstawicieli różnych grup wiekowych.
16 marca w Dniu Edukacji Prawnej uczniowie klas IV-VII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pn. ,,Edukacja dla mediacji”.
Wizytę rozpoczęliśmy od spotkania z Prezesem Sądu - sędzią Agatą Gawłowską – Sobusiak, która nas przywitała oraz poprowadziła warsztaty.
Podczas pobytu w Sądzie Rejonowym w Brzesku uczniowie:
-wysłuchali prelekcję o zasadach mediacji,
-uczestniczyli w symulacji mediacji, w której uczyli się : „czy lepiej iść do sądu czy do mediatora”,
-zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat przyczyn powstawania konfliktów oraz sposobów ich rozwiązywania,
W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy teatr Eden z Wieliczki. Aktorzy wystąpili przed widownią składającą się z przedszkola, zerówki oraz klas 1-3 z przedstawieniem pt.: „Odważny pastuszek”.
Informujemy, że nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Be.Net, organizowanego przez Fundację Digital University, która od 2014 roku działa na rzecz rozwoju edukacji cyfrowej i technologicznej w Polsce.
Turniej odbędzie się 25 marca i ma formę edukacyjnego quizu online dla uczniów. W tym roku nasza szkoła bierze udział w części konkursu dotyczącej programu Be.Net, poświęconej edukacji cyfrowej.
Uczniowie rozwiązują indywidualny quiz internetowy, sprawdzający wiedzę z zakresu bezpiecznego i świadomego korzystania z technologii. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Wyniki turnieju zależą od wiedzy uczniów oraz liczby uczestników reprezentujących szkołę.
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Pań!