- Jacek Łośko
- Odsłony: 8
Wolontariusze z naszej szkoły zachęcają do wsparcia zbiórki
Uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa. Podczas spaceru po zabytkowym centrum miasta poznawali historię Rynku i ulicy Wałowej oraz poszukiwali tarnowskich maszkaronów. Zwiedzili również Ratusz z ciekawymi ekspozycjami muzealnymi.
9 czerwca klasa 2 wraz z wychowawczynią zwiedziła Zamek w Melsztynie oddalony od naszej szkoły o ok. 3,5 km. Wszyscy uczniowie pokonali tą odległość na własnych nogach i mimo zmęczenia planują już kolejne piesze wycieczki.
Bardzo dziękujemy Pani Paulinie za otwarcie specjalnie dla nas świetlicy/punktu informacyjnego w Melsztynie oraz Pani Ani - mamie Alicji za dowiezienie dzieci z powrotem do szkoły.
Czytaj więcej: Piesza wycieczka klasy 2 na Zamek w Melsztynie
W maju nasze Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę gier i słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie. Członkowie Koła spakowali wszystko do dwóch dużych pudełek oraz napisali życzenia i pozdrowienia dla dzieci. Gotowe kartony trafiły we wtorek do adresatów - był do upominek na Dzień Dziecka.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy otworzyli swoje serca i dołączyli do naszej akcji. Do fotorelacji dołączamy także podziękowania otrzymane z placówki "Przyjazny Dom".
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Nasza szkoła po kolejny wzięła udział w projekcie "Już pływam" - 10 uczniów w każdy piątek wyjeżdża na krytą pływalnię do Bochni, aby uczyć się lub doskonalić technikę pływania pod okiem doświadczonego instruktora.
Inicjatywa ta jest ważnym elementem wspierania aktywności fizycznej najmłodszych uczniów naszej szkoły i gminy.
Kocha najmocniej na świecie, zawsze jest przy nas. Wspiera w potrzebie i niesie ukojenie. Ociera łzy i niesie pociechę - MAMA - najważniejsza osoba w naszym życiu. To wizerunek swojej mamy malowały dzieci i uczniowie biorący udział w szkolnym konkursie plastycznym, na który wpłynęło 25 prac z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-8. Jury wyłoniło pierwsze miejsca w następujących kategoriach:
Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Plastyczny "Portret Mojej Mamy"
Jeśli ktoś pomyślał, że dzieci, które 1 czerwca nie pojechały na wycieczki nudziły się w szkole, to jest w wielkim błędzie! Każdy wychowawca zaplanował różne, ciekawe aktywności, które pozwoliły miło i przyjemnie spędzić czas.
Obchodów Dnia Dziecka ciąg dalszy. Dziś fotorelacja z wycieczki klas 6-8. Najpierw grupa udała się do Rożnowa, gdzie pod okiem kapitana statku zwiedziła zaporę. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat Jeziora Rożnowskiego oraz budowy zapory, dowiedzieli się też jak i kiedy powstała, a także jakie ma wymiary.
Dzień Dziecka w naszej szkole świętowaliśmy na wiele sposobów. Pierwsza fotorelacja będzie dotyczyła przedszkola i oddziału przedszkolnego. Dzieci z tych grup udały się dziś do Urzędu Miasta i Gminy Zakliczyn, by spotkać się z Panem Burmistrzem Dawidem Chrobakiem. Po krótkiej pogawędce i quizie przeprowadzonym przez włodarza Gminy, dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło oczywiście słodkiej niespodzianki.
Czytaj więcej: Wycieczka przedszkola i zerówki z okazji Dnia Dziecka